Nasze motto:

Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy w nim aktywność.
Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy, lecz przekonujmy.
Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.

.

Przedszkole Nr 3 w Pińczowie położone jest w centrum osiedla mieszkaniowego, z dala od ulicznego zgiełku, otoczone dużą ilością drzew i zieleni. Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 września 1984 roku i mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku. Budynek otoczony jest ogrodem wyposażonym w sprzęt do zabaw i ćwiczeń dla dzieci. Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00 – 16.30, posiada pięć oddziałów, a każdy z nich ma swoją nazwę. W budynku znajduje się pięć przestronnych sal dydaktycznych z łazienkami, 2 szatnie, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, gabinet intendenta, kuchnia, obieralnia, zmywalnia, magazyny, pomieszczenia gospodarcze, piwnice. Do przedszkola uczęszcza obecnie 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci zorganizowane są w pięciu grupach zróżnicowanych pod względem wieku. Sale wyposażone są w meble dostosowane do wieku dzieci oraz w kąciki dydaktyczne i tematyczne.

.

GŁÓWNE KIERUNKI PRACY PRZEDSZKOLA NR 3 W PIŃCZOWIE

1. Priorytetem działalności przedszkola jest wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci w zależności od ich indywidualnych potrzeb i możliwości, zmierzające do osiągnięcia stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

2. Stworzenie klimatu akceptacji, radości i bezpieczeństwa, sprzyjającego rozwojowi dzieci.

3. Respektowanie praw dzieci, dbanie o dobrą komunikację interpersonalną.

4. Wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw dzieci.

5. Wspieranie i zachęcanie dzieci do podejmowania działań badawczych, twórczych.

6. Doskonalenie jakości pracy przedszkola poprzez ścisłą współpracę z rodzicami, specjalistami i środowiskiem lokalnym, poszukiwanie nowatorskich metod pracy z dziećmi, rozwój zawodowy nauczycieli, wzbogacanie bazy oraz promowanie placówki.

MISJA PRZEDSZKOLA

• Zaspokajanie potrzeb psychofizycznych dzieci, szczególnie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji.

• Tworzenie optymalnych warunków dla radosnego i bezpiecznego rozwoju we wszystkich sferach życia dziecka.

• Wspomaganie i stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka zgodnie z jego indywidualnymi możliwościami i wrodzonym potencjałem.

• Wszystkie działania w przedszkolu ukierunkowane są na dziecko i jego potrzeby, umożliwiające wychowanie kulturalnego, koleżeńskiego przedszkolaka, dbającego o własne bezpieczeństwo i zdrowie.

WIZJA PRZEDSZKOLA

• Przedszkole jest placówką przyjazną dziecku.

• Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom i przygotowuje je do podjęcia nauki w szkole.

• Stosowane aktywne metody pracy, programy i nowatorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola.

• Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.

• Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną, kompetentną, zaangażowaną i odpowiedzialną kadrę pedagogiczną.

• Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.

• Przedszkole promuje swoje osiągnięcia w środowisku

MODEL ABSOLWENTA NASZEGO PRZEDSZKOLA

• jest aktywny, kreatywny, otwarty na otaczający go świat

• wykazuje aktywną postawę wobec własnego zdrowia