Dzień Pszczół w grupie ,,Biedronki”

  • 2024-05-21

,,Dzisiaj do przedszkola pszczółki przyleciały,

o pysznym miodku dzieciom opowiadały:

My jesteśmy pszczółki małe,

stroje mamy doskonałe,

czarne pasy, żółte brzuszki,

my jesteśmy łakomczuszki!”

21 maja przypadał Światowy Dzień Pszczoły

Świętowaliśmy ten dzień poprzez zajęcia, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół. Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą ważnej roli życia pszczół dla ludzi, etapów narodzin pszczoły, pracy pszczelarza i narzędzi potrzebnych do jego pracy. Zabawy ruchowe, muzyczne, zagadki, rebusy, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Oczywiście nie zabrakło także degustacji pysznego miodu , takiego z ramki prosto z ula, jak i na ciasteczkach.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

Skip to content