Wycieczka do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury na spektakl teatralny BRZECHWOLANDIA – grupa ,,Biedronki”

  • 2024-05-20

Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spedzić czas.”

W poniedziałek 20 maja dzieci wybrały się autokarem do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia przybliżający dzieciom twórczość wspaniałego polskiego pisarza – Jana Brzechwy. Wybrane wiersze tego autora, tj.  „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Globus” czy „Znaki przestankowe” zostały tu wplecione w przygody zabawek pewnego chłopca, który wyjechał z rodzicami na wakacje…

Dzieci mogły wyciągnąć naukę  dotyczącą dobrego zachowywania się na co dzień….

Do krainy szczęśliwości wprowadziły je przepiękne stroje aktorów, tajemnicza atmosfera oraz dekoracje sceniczne…

Skip to content