Warsztaty tworzenia ,,Eko -Marzanny” – grupa ,,Biedronki”

  • 2024-03-19

Miesiąc marzec to czas, kiedy należy zacząć powoli przygotowywać się do pożegnania Pani Zimy i powitania nowej pory roku- Wiosny.

Aby się do tego przygotować przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ,, Kolorowa Marzanna ” w Domu Ariańskim. Podczas spotkania dowiedziały się czym tak naprawdę był obrzęd palenia marzanny czyli żegnania zimy i witania wiosny, jakie towarzyszyły temu zwyczaje oraz czego oczekiwano od nadchodzącej wiosny.

Na wstępnie warsztatów, nasze przedszkolaki próbowały opisać wygląd „Marzanny”. Po czym nadszedł czas na uruchomienie twórczej inwencji i stworzenie pięknej „Panny Marzanny”. Najciekawszą częścią było oczywiście ozdabianie kukły, aż szkoda będzie się z nią żegnać, kiedy przyjdzie na to odpowiedni moment. Ale z jaką radością powitamy wreszcie Panią Wiosnę! Dzieci ozdabiały też jajka robiąc z nich pisanki z niespodzianką w środku – czyli kurczakiem.

Skip to content