W świecie dinozaurów – czyli Dzień Dinozaura w przedszkolu

  • 2024-02-26

Dinozaury miały siłę

Jedne groźne, inne miłe

Choć minęło milion lat

Dobrze znam ich cały świat

Pterodaktyla narysuje

Dinozaura dzień świętuję.

26 lutego to Dzień Dinozaura – święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały, porównywały przy pomocy ilustracji zawód archeologa i paleontologa. Bawiły się w wykopaliska, co rozbudzało u nich fascynację odkrywania i dociekania. Rozwijały swoje umiejętności matematyczne i plastyczne,układały dinozaury z figur geometrycznych , utrwaliły poznane dotąd litery, układając swoje imiona że śladów dinozaura, brały udział w różnych zabawach ruchowo – naśladowczych W salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy czy diplodoki. Dzień Dinozaura upłynął  w przedszkolu na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

Skip to content