Dzień Pączka czyli Tłusty Czwartek – grupa ,,Biedronki”

  • 2024-02-08

Dzień jak co dzień – cóż za bzdura!

Dziś w przedszkolu pączków góra.

Małe pączki, duże pączki,

Dziś po nie sięgają rączki.

I kalorii nikt nie liczy…

Cóż za święto, czy ktoś wie?

Tłusty czwartek !

Cieszmy się !

Dzień Pączka czyli Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. W ten bardzo słodki dla wszystkich dzień przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami polskiej tradycji, z historią pączka. Nie zabrakło zatem pączkowych zajęć: matematycznych, gimnastycznych oraz plastycznych, na których dzieci wykonały przepiękne sylwety pączków. Wyglądały tak realnie i przepysznie, że niejeden łakomczuch miał na nie ochotę.  Gdy nadeszła pora poczęstunku dzieci otrzymały pączki, które zajadały z wielkim apetytem oraz uśmiechem na buzi.

Więcej zdjęć w galerii

Skip to content