Zajęcia otwarte z Babciami i Dziadkami

  • 2024-01-23

23 stycznia dzieci z grupy Słoneczka (3 – latki) gościły na zajęciach w przedszkolu swoje Babcie i swoich Dziadków. Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka pod tytułem „My też byliśmy dziećmi” rozpoczęło się wspólnymi zabawami – znanymi Gościom jeszcze z czasów swojego dzieciństwa. Wspólnie z wnukami Dziadkowie bawili się przy dźwiękach „Haftowanej chusteczki”, ” Praczek”, „Chodź do mnie, rączkę mi daj”, „Moja Julijanko”.

Następna zabawa – zabawa plastyczna, zaowocowała tworzeniem wspólnych, malowniczych, zimowych pejzaży. Dzieci były zachwycone, a Babcie i Dziadkowie chętnie pomagali w tworzeniu zimowego krajobrazu za pomocą pędzla i farby. Wspólne dzieła można podziwiać w naszej, maluszkowej galerii.

Dzieci z Dziadkami także bawiły się podczas cotygodniowych zajęć z rytmiki z Panem Markiem. Było skocznie, muzycznie, energicznie i bardzo wesoło.

Babcie i Dziadkowie pomagali wnukom doskonalić orientacje w schemacie ciała przy piosence „Lecą z góry”, wyrabiać reakcję na sygnał w zabawie „Zegar tyka” oraz rozwijać pamięć ruchową w zabawie „Steren Jumps”. Ostatnią aktywnością ruchową był taniec z Sigumą przy muzyce J. Offenbacha ” Kankan”.

Na zakończenie dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, wyrecytowały wierszyk, zaśpiewały piosenkę i wręczyły upominki.

Miłe spotkanie zakończyło wspólne biesiadowanie przy słodkim poczęstunku. Dziękujemy!

Skip to content