Dzień guzika

  • 2023-12-12

„Guzik tu, guzik tam
Guzik krąży tu i tam.
Jak to miło i wesoło,
Kiedy guzik krąży w koło”

12 grudnia swój dzień mają… guziki. Nie jest to przypadkowa data, bo przypada na dwunasty dzień dwunastego miesiąca roku, a guziki liczy się tuzinami na które składa się 12 sztuk. Dzień ten postanowiliśmy wykorzystać jako okazję do rozwijania umiejętności matematycznych i ćwiczenia motoryki małej. Po guzikowym powitaniu przystąpiliśmy do segregowania guzików według koloru, wielkości, ilości dziurek. Tworzyliśmy zbiory, przeliczyliśmy ustalając, gdzie jest mniej, gdzie więcej, układaliśmy przeróżne wzory i figury. Rozwijaliśmy także motorykę małą poprzez nawlekania guzików na sznurek. Dzieci ozdabiały sylwety guzików oraz wykonały matematyczne choinki – na choince należało umieścić tyle guzików – bombek ile wskazuje liczba na choinkowej gwiazdce. Dzięki tym prostym zabawom dzieci mogły kreatywnie spędzić przedświąteczny czas.

Skip to content