Dzień Jeża -Biedronki

  • 2023-11-13

,,Tupie w trawie jakiś zwierz – toż to drepcze mały jeż”

Dziś świętowaliśmy Dzień Jeża. Celem zajęć było przypomnienie dzieciom, że jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Na początku zajęć dzieci wysłuchały, krótkiej bajki o jeżyku Heniu, który bał się igieł. Następnie ćwiczyły buzię i język z jeżem, ozdobiły papierowego jeża kolcami z odbitych dłoni, bawiły się ,,matematycznymi jeżami” utrwalały zapis graficzny cyfr, dodawały i przeliczały w zakresie 10 oraz rozwiązywały leśne zagadki. Wykonały pracę plastyczną a na koniec dzieci zrobiły sobie zdjęcie w ,,Jeżowej fotobudce”.

Więcej zdjęć w galerii

Skip to content