,,Żeby Polska była Polską”- uroczysty dzień 11 Listopada

  • 2023-11-10

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dziś obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem naszej uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci wyrecytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”, ,,Flaga” wykonały prace plastyczne: Polska to mój dom , flagę Polski, kotyliony, śpiewały piosenki patriotyczne, a także wzięły udział w Quizie wiedzy o Polsce. Odśpiewaliśmy wraz z innymi grupami i nauczycielami o godz. 11:11 Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji ,,Szkoła do hymnu”

Skip to content