Dzień Dyni

  • 2023-10-30

Znacie dynię nasi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane
Dynia duże ma rozmiary
Jeden” włosek” nie do pary
Pomarańczowego jest koloru
Od poranka do wieczoru
Kształty dynia różne ma
Wie to każdy kto ją zna

Swoje święto miała wesoła Dynia. Były tańce i zabawa, dyniowe zawody. Dzieci poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Na koniec dnia zrobiliśmy wystawę pięknych dyń wykonanych przez dzieci i rodziców. Było na co patrzeć, dynie ozdobione, dynie malowane farbami, wykonane z filcu. Dynie zachwycały efektami i pomysłowością. Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Skip to content