VI Edycja Ogólnopolskiej Akcji Sprzątamy dla Polski

  • 2023-10-04

4 października, nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”.

Poprzez konkretne działanie zwróciliśmy uwagę dzieci na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności i dbałość o nasze lokalne środowisko.

W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się o tym, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, a przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady.

Dzieci na zajęciach uczyły się jak dbać o nasze otoczenie i z ogromnym zaangażowaniem segregowały śmieci i wrzucały je do odpowiednich worków, utrwalając przy tym kolory pojemników na śmieci i kształtując postawę proekologiczną, wraz z nauczycielkami wyruszyły zaopatrzone w gumowe rękawice i worki na wielkie sprzątanie terenu, który znajduje się w pobliżu przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały odpady, papierki, butelki, dobrze się przy tym bawiąc. Akcja polegała na sprzątaniu porzuconych odpadów na publicznych terenach zielonych.

Skip to content