Słoneczka tańczą dla zdrowia

  • 2023-04-28

W dniach 19 i 25 kwietnia 2023 roku,  dzieci z grupy 3-latków „Słoneczka” dołączyły do akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2023, który obchodzony jest  29 kwietnia.

W naszej  grupie dzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje należy rozwijać już od pierwszych lat życia. Taniec jest naturalnym zjawiskiem podnoszącym poziom endorfin czyli „związków przyjemności” we krwi, a przyjemność czerpana z ruchu w takt muzyki zwiększa naturalną radość dziecka. Już obcowanie z muzyką stwarza nastrój zadowolenia, a taniec przy muzyce jeszcze tę radość potęguje. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Ponadto taniec rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą. W tych dniach wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach i bardzo się starały zatańczyć  na miarę swoich indywidualnych możliwości i uzdolnień.

Skip to content