Śladami dinozaurów

  • 2023-02-24

Wiele radości i emocji towarzyszyło nam w tygodniu poświęconemu dinozaurom!

Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: „Kiedy żyły dinozaury? Gdzie mieszkały? Jak wyglądały? Co jadły? Jak się rodziły? Jak i kiedy wyginęły? Skąd wiemy, że istniały?” To tylko niektóre z pytań, które nurtowały naszych małych odkrywców.

Tyranozaur, Stegozaur, Triceratops, Diplodok – nazwy tych dinozaurów towarzyszyły nam przez cały tydzień, w którym nasza sala zamieniała się w „Park Jurajski”. Stworzyliśmy kącik czytelniczy o tematyce pradawnych jaszczurów oraz kącik paleontologiczny, w którym dzieci miały okazję odkryć ślady dinozaurów, sprawdzić co kryją wytropione jaja , tworzyć własne szkielety dinozaurów z rolek po papierze. Ćwiczyły sprawność rąk podczas wyklejania sylwety dinozaura plasteliną.

Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą.

W dniu Dinozaura przenieśliśmy się w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat, zamieniając się w dinozaury. Dinozaury co prawda wyginęły, ale my pamiętamy o ich święcie!

Skip to content