DZIEŃ FLAGI

  • 2022-04-29

Legendy mówią o dawnych czasach,

gdy Lech szukał ziemi dla Słowian,

ujrzał w gnieździe białego orła na dębie,

na tle czerwonego słońca.

Właśnie w tym miejscu Lech gród założył,

od gniazda nazwał go Gnieznem,

odtąd barwami polskiej flagi

są właśnie biel i czerwień.

( „Barwy naszej Ojczyzny” J. Kucharczyk)

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce zorganizowaliśmy obchody tego święta w przedszkolu – 29.04.2022 r. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.
W programie znalazły się okolicznościowe wiersze: Barwy ojczyste, Katechizm polskiego dziecka, piosenka Barwy naszej Ojczyzny, słuchaliśmy również muzyki F. Chopina, Mazurek a-moll Op.68 nr 2 (fragment). Uroczystość zakończyła się pochodem z flagami Polski alejami osiedla. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami a Polska to ich Ojczyzna.

Skip to content