ZNAKI WIELKANOCY

  • 2022-04-14

Te mazurki ozdobione migdałami
Te koszyki wypełnione pisankami
Te baranki ulepione z marcepanu
Bazie kotki od staruszki ze straganu

To są znaki tradycyjnej Wielkanocy
Kiedy życie się odradza do swej mocy

(„Znaki Wielkanocy” Ł. Tartas)

Tymi słowami dnia 13 kwietnia 2022 r. w grupie V rozpoczęła się grupowa uroczystość – to ważny dzień dla wszystkich „PSZCZÓŁEK”. Nic więc dziwnego, że dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane. Zaprezentowały program artystyczny po hasłem: „ZNAKI WIELKANOCY”. Wiersze, piosenki i taniec ubarwione kolorową dekoracją sali, wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. Czekoladowe jajka niespodzianki zjedzone przy pięknie udekorowanym wspólnym stole smakowały i cieszyły wyjątkowo. Wielkanoc jest jak kolorowa wiosenna przygoda, przesycona aromatami kwiatów, połączonych z zapachem wanilii, pieczonego ciasta i pachnącego czystością domu. Jest nie tylko symbolem zwycięstwa dobra nad złem, ale przede wszystkim nośnikiem wielu rodzinnych wartości i tradycji, o których – ze względu na szacunek do przeszłości i naszych bliskich – nie wolno nam zapomnieć.

Skip to content