IDZIE WIOSNA UŚMIECHNIĘTA.

  • 2022-03-30

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory, piosenkami, inscenizacją wiersza powitaliśmy wiosnę. Zakodowane na dywanie słoneczko towarzyszyło nam przez cały pierwszy wiosenny dzień. Następnie dzieci z grupy V udały się na wiosenny spacer, aby poszukać oznak wiosny w przyrodzie. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona pora roku na dobre pozostanie z nami zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Skip to content