Święto Niepodległości 11 Listopada- gr. III ,,Biedronki” – 2021r.

  • 2022-02-11

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Dlatego też w dniu 10 listopada 2021 roku w naszej grupie obchodziliśmy  103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.   Grupa „Biedronek” przygotowywała się do tego dnia bardzo uroczyście poprzez szereg zajęć o tematyce patriotycznej. Dzieci poznały symbole narodowe, legendy związane z naszą Ojczyzną, wykonywały prace plastyczno- techniczne związane tematycznie z Narodowym Świętem Niepodległości , oraz uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych aby w efekcie  przedstawić krótką lekcję historii w przeddzień  Święta Niepodległości 11 Listopada. Wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień. Przedszkolaki z powagą zaśpiewały hymn Polski, recytowały „Katechizm polskiego dziecka” -Władysława Bełzy oraz wiersze ,,Barwy ojczyste” – Czesława Janczarskiego i ,,Znak” Marii Łaszczuk, a także śpiewały pieśni patriotyczne. Edukacja przedszkolna to również kształtowanie postaw patriotycznych i wdrażanie do odpowiedniego zachowania podczas tak ważnych uroczystości. Dzieci z grupy ,,Biedronek” sprostały temu zadaniu doskonale…

Skip to content