ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w grupie ,,Biedronek”2021/2022r.

• 2022-02-11

25 listopada  przedszkolaki z naszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija… Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy ,, misiowych” piosenkach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowałam wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce, degustację słodkości z miodkiem.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas…