DZIEŃ   ŻYCZLIWOŚCI – gr. ,,Biedronki”- 2021/2022 r.

  • 2022-02-11

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.
Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,
istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.
I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały,
magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.
Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,
a na znak życzliwości serce dla kolegi wykonaliśmy.
Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje,
gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Postanowiliśmy więc w naszej grupie uczcić ten dzień. W czasie spotkania przyświecała nam myśl – „Chcesz być szczęśliwym, pozwól, by inni byli z Tobą szczęśliwi”. Dzień życzliwości rozpoczęliśmy od przyczepienia plakietek – ,,Jestem życzliwa”, ,,Jestem życzliwy”. Ponadto, wnętrze sali ozdobiliśmy planszami wzywającymi do częstego uśmiechu i używania elementarnych zwrotów grzecznościowych np. „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „uśmiechnij się” . Ustaliliśmy, co oznacza być dobrym kolegą oraz jakimi kolegami jesteśmy? Dzieci zobowiązały się, że będą życzliwi wobec siebie i mam nadzieję, że wytrwają w swoich postanowieniach … 

Skip to content