DZIEŃ  KREDKI  W ,,BIEDRONKACH”- 2021/2022

• 2022-02-11

Dzień Kredki to święto, które w  szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w naszej ,,Biedronkowej” grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje, tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, i oczywiście kolorowały oraz tworzyły kredki przestrzenne, które ozdobiły przedszkolną galerię prac.