Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek- Biedronki 2021/2022

  • 2022-02-09

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa… Wybrana data  na ,,bajkowe świętowanie” w dniu 5-go listopada nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a…..

Przedszkolaki z grupy ,,Biedronek” bardzo radośnie obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia w naszej grupie było bajkowo i kolorowo, każdy  przyszedł do przedszkola przebrany za ulubioną postać bajkową.  Podczas zajęć wykonywaliśmy  różnorodne zadania związane z bajkami. Dzieci rozwiązywały zagadki wykazując się bardzo dobrą znajomością literatury dziecięcej, rozpoznawały bajkowe postacie, rekwizyty i tytuły znanych  baśni i bajek oraz kolorowały wybranych baśniowych bohaterów. Na uwagę zasługiwały improwizacje ruchowe przy muzyce…oczywiście o tematyce bajkowej  oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają baśnie i świetnie radziły sobie z zadaniami.  Dzień ten dostarczył nam dużo radości oraz wiele pozytywnych emocji… Dzień Postaci z Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża….i są szczęśliwe zakończenia, co dla dzieci w wieku przedszkolnym jest bardzo istotne…

Skip to content