Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie ,,Biedronek” – wrzesień 2021r.

  • 2022-02-09

,,Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności… 

Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. z kropki można utworzyć słońce,  kolorową kulę, piłkę itp. Wspólnie bawiliśmy się z,, kropką”, a z kolorowych farb wyczarowaliśmy kropkowe prace…

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy….

Zapraszam do galerii zdjęć…

Skip to content