Spotkanie z Panią Policjantką

  • 2022-02-07

15.09.2021r. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta pani policjant. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Pani policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach, przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Skip to content