Dzień Kredki w grupie „Krasnoludki”

  • 2022-02-07

22 listopada obchodziliśmy w grupie „Krasnoludki” Dzień Kredki. Jak się domyślacie, nudy nie było.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku Krasnoludki zaśpiewały piosenkę pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Kolorowe kredki wykorzystaliśmy do nauki liczenia, układaliśmy je pod względem wielkości. Pokolorowaliśmy kredki na opaskach na głowę. Krasnoludki poznały różne rodzaje kredek, którymi pokolorowali trzy wesołe kredki. To był cudowny i kolorowy dzień!

Skip to content