Warsztaty pszczelarskie 10.12.21

  • 2022-01-18

 W tym dniu maluszki  uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pszczelarza. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego trzcinowego ula, obserwowały żywe owady zabezpieczone w klateczkach transportowych. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami . Wszystkie dzieci wykonały świeczkę z wosku oraz przymierzały dziecięce stroje pszczelarskie.                                                                                                                 

Skip to content