Pasowanie na przedszkolaka

  • 2022-01-18

      24.11.2021r

Dzień  ten pozostanie na długo w pamięci dzieci  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i zabawy ruchowe. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się                              w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka dużą czerwoną kredką. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz mały upominek- rożek ze słodyczami.

Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie dzieci i rodzice wspólnie bawili się  przy muzyce – ,,Tu paluszek, a tu rączka”, ,,Kółko graniaste”, Jedzie pociąg z daleka” itp. Wspólna zabawa dostarczyła – tak dzieciom, rodzicom jak i zaproszonym gościom – wiele radości i zadowolenia. Na twarzach wszystkich zebranych można było zauważyć serdeczny uśmiech.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego ,, Będę przedszkolakiem”. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Skip to content