WARSZTATY PSZCZELARSKIE

  • 2022-01-16

Dnia 10.12.2021 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie. Głównym celem spotkania było  kształtowanie proekologicznej postawy dzieci, zwiększanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami. Dzieci miały możliwość spotkania  z prawdziwym pszczelarzem, który opowiadał czym na co dzień czym zajmują się pracowite pszczoły. Królowa matka, tańczące pszczoły i trutnie leniuszki to jedni z wielu bohaterów pszczelich opowieści. Dzieci razem z pszczelarzem wspólnie odkrywały tajemnice kryjące się w ciemnym ulu, na kwietnej łące i w niebieskich przestworzach.  Przedszkolaki  w nagrodę za aktywny udział w zajęciach, miały okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły w specjalnym prezenterze, powąchać naturalny pszczeli wosk wykonać zapachową świeczkę i przymierzyć specjalny pszczelarski strój.

Skip to content