Bezpieczne ferie

  • 2026-01-16

19 stycznia w naszym województwie rozpoczynają się  ferie zimowe. Oto kilka rad dla dzieci i rodziców, co zrobić aby zimowy wypoczynek był zdrowy i bezpieczny. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu, jedzcie dużo warzyw i owoców. Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze. W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.

Rodzicu pamiętaj gdy Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek zapoznaj się z ofertą organizatora – rejestracja w kuratorium, wyżywienie, kwalifikacje kadry, zabezpieczenie opieki medycznej. Przekaż organizatorowi ważne informacji dotyczące dziecka tj. przyjmowane leki, alergie itp. Ważne jest dokładne wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku – dokładne dane adresowe, telefony kontaktowe.

Skip to content